Komi je objasnio da je uobičajeno u FBI I drugim državnim institucijama da se prekrivaju web kamere računara i laptopova trakom ili na bilo koji drugi način.Komi je rekao da se u svakoj kancelariji američkih državnih institucija kamere računara prekrivaju da bi se sprečilo špijuniranje.
Komi smatra da je prekrivanje web kamera nešto što bi svi trebalo da rade i tako preuzmu odgovornost za svoju bezbednost.
Ako to kaže direktor FBI nema razloga da mu ne verujemo posebno pošto nam je Edvard Snouden otkrio da je američka Nacionalna bezbednosna agencija (NSA) tokom operacije Optički nerv koristila web kamere da bi pravila fotografije nasumično izabranih korisnika Yahooa, tako da se za samo šest meseci 2008. godine na serverima agencije našlo 1,8 miliona fotografija korisnika Yahooa.
Ali samo pokrivanje web kamere računara neće rešiti problem u eri kada smo okruženi uređajima povezanim sa internetom a koji se smatraju nebezbednim. IoT (Internet of Things), uređaji povezani sa internetom, među kojima su i sigurnosne kamere, su ranjivi i podložni napadima, što hakeri veoma često koriste. jer im je mnogo lakše da hakuju sigurnosne kamere nego web kameru laptopa. (Economy.rs, Informacija.rs 21. septembar 2016.)